00 800 67 89 10 11

28. březen 2017 11:00 | Pardubice

Dezinformace: skrytá hrozba ...

Přednáška pro studenty U3V Pardubice. Tentokráte zabrousíme do světa médií.

28. 3. 2017 navážeme na spolupráci s U3V Pardubice zajímavou přednáškou na aktuální téma, jež je určená studentům humanitního bloku. 


Dezinformace: skrytá hrozba mezi řádky je název přednášky Adély Klečkové, externí redaktorky Hospodářských novin a spolupracovnice Ministerstva vnitra ČR.


Adéla Klečková studuje mezinárodní vztahy, evropská studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě. Zaměřuje se především na trend posilování krajní pravice a mezinárodní spolupráci v oblasti boje proti islámskému terorismu v Evropě. 

Otázkou islámského terorismu se zabývala také během ročního působení na berlínské Freie Universität. Mimo to absolvovala stáž v německém parlamentu v bezpečnostním výboru. Působila také na české ambasádě ve Vídni, kde během své praxe zkoumala nárůst podpory krajní pravice v Rakousku. 

V letech 2015–2016 působila jako redaktorka Hospodářských novin. Zabývala se především imigrační krizí, hlavně situací uprchlíků. Materiál na reportáže sbírala přímo mezi utečenci v Německu, v berlínských azylových a vzdělávacích centrech. 

V současné době spolupracuje s MV ČR a příležitostně komentuje politické dění pro server The Student Times.


Přednáška se uskuteční na Univerzitě Pardubice v učebně P11.

Těšíme se na Vás!