00 800 67 89 10 11

15. červen 2017 10:00 | České Budějovice

Dobrodružství s technikou

Zveme Vás na III. ročník zábavně-vzdělávací akce Dobrodružství s technikou. Přijďte navštívit nejen náš stánek a ponořit se do dobrodružství.

A co Vás čeká? Netradiční den plný novinek ze světa techniky, elektrotechnické vychytávky a triky.

„Technika, aneb poznávejte svět kolem nás formou hry", tak zní téma letošního zážitkového dne pro děti a rodiče, který se uskuteční ve čtvrtek 15. 6. 2017 od 10 do 18 hodin na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu T1. I v letošním roce se bude celý T pavilón a jeho okolí blýskat těmi nejúžasnějšími technickými, vědeckými a řemeslnými zážitky, které jsou zde připraveny pro děti všech věkových kategorií, jejich rodiče a pedagogy. „Jedná se o výstavu s názvem Dobrodružství s technikou, kde bude vystaveno ke dvěma stovkám exponátů od 50ti jihočeských firem, odborných škol i zájmových organizací," dodává Lenka Vohradníková, ředitelka Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory České Budějovice.

Návštěvníci se mohou těšit na robota basketbalistu, 12ti metrový interaktivní kamion, drony, elektrické motokáry a kola, modely bagrů, motorů a lokomotiv, 3D tiskárny, svařovací simulátory a jiné další technické vynálezy. Zároveň si budou moci vyzkoušet laserovou střelnici, zapojit elektrický obvod, ovládat roboty a nebudou chybět ani logické úkoly, chemické pokusy a experimenty. Pro návštěvníky je také připravena nevšední science show, a to s přibližně dvouhodinovými intervaly.

Akci realizuje již třetím rokem Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů. Hlavním cílem výstavy je zábavnou a interaktivní formou seznámit návštěvníky všech generací s technikou a vědou, jejich současnými vychytávkami a novinkami, kterých si pro ně firmy a školy z Jihočeského kraje připravily i letos plný pavilón.