00 800 67 89 10 11

01. květen 2017 09:00 - 31.05.2017 17:00 | Ostrava

Fotogalerie - květen 2017

Ohlédnutí za naší činností a akcemi v květnu 2017.

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých v měsíci květnu 2017.

  • V rámci dne otevřených dveří Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, kde se nachází i sídlo naší pobočky, proběhl také Den otevřených dveří našeho střediska Europe Direct Ostrava. Program byl připraven v učebně č.1 v Multifunkční hale Gong. Probíhalo zde velké množství aktivit pro děti i dospělé.
  • Již potřetí slavilo středisko Europe Direct Ostrava Den Evropy v areálu Miniuni - Svět Miniatur. Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho kvízů a her s evropskou tématikou. 
  • V květnu také v Ostravě proběhla regionální debata cyklu Café Evropa. Debaty pořádala Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct Ostrava, Eurocentrum Ostrava, VŠB - TU Ostrava a Ostravskou univerzitou. Hosty debatního podvečera byli Vladimír Baar a Cyril Svoboda. Debatu moderoval Viktor Daněk z Českého rozhlasu.
  • Na konferenci s názvem Jak čerpat evropské peníze pro vaše projekty se mohli podnikatelé a představitelé veřejné správy seznámit s možnostmi financování v oblasti rozvoje podnikání a infrastruktury. Přednášející ze soukromé i veřejné sféry představili Evropskou investiční banku, Evropský fond pro strategické investice (EFSI) a jeho nástroje, jako jsou úvěry a garance. Na závěr byli představeny konrétních příklady již proběhlých projektů a posyktnuty praktické rady a zkušenosti.
  • Pro studenty Gymnázia a Obchodní akademie, Orlová, p. o. si naše středisko ve spolupráci s Eurocentrem Ostrava připravilo workshop na téma Jak znáš EU?
  • V Knihovně Petra Bezruče v Opavě jsme pro děti připravili Pohádkové putování po zemích EU. Cílem této akce bylo seznámit děti s heslem EU "Jednotná v rozmanitosti" v praxi. Vybrané země EU děti poznávaly na základě jim dobře známých pohádkových postav. Kromě samotných pohádek a plynoucích ponaučení se děti naučily vlajky jednotlivých zemí, jejich hlavní města a další zajímavosti, tedy to co nás odlišuje, ale také to, co nás spojuje.

Sledujte aktuální dění a další akce na našich webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.